Implanty zębów
Bezpieczeństwo uzębienia może być zakłócone przez wiele różnych zagrożeń, jednak najniebezpieczniejszym z nich są braki zębowe, całkowicie destabilizujące harmonię jamy ustnej. Mogą mieć one wiele źródeł, począwszy od poważnych mechanicznych urazów wynikających z nieprzewidzianych wypadków, na skrajnych etapach działalności próchnicy kończąc. Szczęśliwie się składa, że stomatologia jest bardzo dynamiczną dziedziną medycyny, stale poszukującą nowych rozwiązań zapewniających skuteczność oraz komfort leczenia stomatologicznego. Jednym z nich są implanty zębów, pozwalające na szybką i efektywną odbudowę utraconych zębów, przy jednoczesnym przywróceniu naturalnej funkcjonalności uśmiechu.
Poznaj lekarzy zajmujących się leczeniem implantologicznym

lekarz dentysta
Ukończyła studia na Śląskiej Akademii Medycznej w 2006 roku. Jej główne zainteresowania to protetyka stomatologiczna, implantoprotetyka oraz stomatologia estetyczna. Już podczas studiów była członkinią Studenckiego Koła Naukowego Protetyki na swojej uczelni. Obecnie nieustannie rozwija swoją wiedzę w tym zakresie, uczestnicząc w licznych kursach praktycznych oraz konferencjach naukowych, co potwierdzają jej dyplomy i certyfikaty.
Implanty zębów – garść najważniejszych informacji
Najlepszy zobrazowaniem implantu zęba jest porównanie go do kilkumilimetrowej „śrubki” wykonanej z tytanu lub innego biokompatybilnego materiału. Jest on wszczepiany w miejsce pozostawione przez utracone naturalne korzenie zębów, zaś jego zadaniem jest przejęcie ich funkcji oraz odegranie roli fundamentu, na którym zostanie przytwierdzona odbudowa protetyczna. Dzięki wykonaniu ze wspomnianych wcześniej neutralnych dla organizmu materiałów implant scala się z otaczającymi go tkankami kostnymi, jednocześnie zapobiegając ich zanikowi i nadając właściwej stabilizacji użytym rekonstrukcjom. Daje nam to pewność, że prace imitujące uzębienie nie wypadną z ust podczas kichania czy śmiechu.
Odmiany leczenia implantologicznego
Postać leczenia implantologicznego jest uzależniona przede wszystkim od zasięgu braków zębowych, jakie dotknęły Pacjenta. Można wydzielić trzy zasadnicze rodzaje terapii wykorzystującej implanty zębów, mianowicie:
- Odbudowa pojedynczych braków zębowych – w przypadku pojedynczych ubytków w uśmiechu najlepszą metodą ich odbudowy jest wszczepienie pojedynczego implantu zęba, na którym osadza się następnie odpowiednią koronę protetyczną. Można również zamocować ją na wcześniej oszlifowanych zębach naturalnych przy pomocy mostu, jednak ze względu na konieczność ingerencji w głębsze tkanki zdrowych zębów nie jest to rekomendowane rozwiązanie;
- odbudowa kilkukrotnych braków sąsiadujących ze sobą – jeśli luki w uzębieniu pojawiają się obok siebie, prawdopodobnie najskuteczniejszym sposobem ich rekonstrukcji jest użycie mostów protetycznych wyposażonych w pełen zestaw odbudów imitujących utracone zęby. Strefa Zęba stosuje w głównej mierze egzemplarze wykonane z porcelany lub cyrkonu, zapewniające wspaniałą estetykę, nieodbiegającą od reprezentowanej przez naturalne uzębienie. Jak w przypadku pojedynczych koron, mosty można przytwierdzić do oszlifowanych stałych zębów, lecz nie jest to polecana metoda;
- odbudowa bezzębia – chociaż zaobserwować można zdecydowanie większą świadomość Pacjentów w zakresie dbania o własny uśmiech, bezzębie nadal jest powszechnym problemem. Na szczęście implanty zębów pozwalają zastosować zaawansowane protezy, skutecznie odbudowujące całe łuki zębowe lub ich określone części. Protezy wykorzystujące implanty zębów charakteryzują się znakomitą stabilnością oraz estetyką, wiernie odzwierciedlającymi wygląd stałych zębów. Ponadto ich użytkownicy nie muszą wyjmować ich na noc z ust ani martwić się, że wypadną im podczas jedzenia, śmiechu lub kichania;
Kilka prostych kroków leczenia implantologicznego w Strefie Zęba
- Znakiem rozpoznawczym każdego leczenia w Strefie Zęba jest wstępna konsultacja służąca zapoznaniu się z potrzebami oraz oczekiwaniami Pacjenta. Po jej dokonaniu przechodzimy do precyzyjnej diagnostyki, dzięki której pozyskujemy wszelkie informacje na temat istoty problemu, jego źródła, a także uwarunkowań anatomicznych Pacjenta. Używamy do tego specjalistycznej, w pełni bezpiecznej aparatury RTG oraz kamer wewnątrzustnych, dających dokładny obraz jamy ustnej leczonej osoby. Na tej podstawie stworzymy rzetelny plan leczenia zmniejszający prawdopodobieństwo pojawienia się niepożądanych komplikacji, ułatwiający przy okazji komunikację pomiędzy Pacjentem a stomatologiem. Oprócz tego przedstawimy również kosztorys, by nadać całemu procesowi transparentności. Po zakończeniu tych czynności przechodzimy do następnej części, jaką są wszczepiane implanty zębów.
- Bywają sytuacje, kiedy braki utrzymywały się przez dłuższy czas, co spowodowało degradację tkanek kostnych w jamie ustnej. Taki stan rzeczy uniemożliwia wszczepienie implantów zębów, jednakże nic straconego! Aby stworzyć odpowiednie warunki pod implantację, wykonuje się wcześniej zabiegi z zakresu chirurgii stomatologicznej, np. sterowaną regenerację kości czy podniesienie dna zatoki szczękowej.
- Po zapewnieniu odpowiedniego środowiska do wszczepienia implantów zębów przechodzimy do głównej części leczenia. Wprowadzenie jednej „śrubki” trwa około 15 minut, dlatego podczas jednego dnia można użyć nawet kilku z nich. Jednakże warto zaznaczyć, iż zależnie id sytuacji czas ten może ulec zmianie.
- Gdy wszczepimy implanty zębów konieczne jest pobranie wycisków uzębienia, na których podstawie technik dentystyczny wykona indywidualnie dopasowane rekonstrukcje. Dzięki zastosowaniu skanera wewnątrzustnego wspomniane wyciski mają postać cyfrową, co eliminuje konieczność użycia masy stomatologicznej, wywołującej u wielu osób znaczny dyskomfort. Do czasu otrzymania ostatecznych prac protetycznych, Pacjent użytkuje tymczasowe odpowiedniki pozwalające na swobodne funkcjonowanie.
- Po otrzymaniu docelowych rekonstrukcji protetycznych umawiamy się z Pacjentem na ostatnią wizytę (poza kontrolnymi). Podczas niej są mocowane w jego jamie ustnej, zaś końcowy efekt poddawany weryfikacji.
Zobacz efekty leczenia naszych Pacjentów
Komfortowe leczenie implantologiczne w Strefie Zęba!
Leczenie stomatologiczne oprócz skuteczności powinno się odznaczać również bezbolesnością. Z tego powodu Strefa Zęba zaopatrzyła się w nowoczesne metody walki z bólem podczas wszelkich zabiegów. Zaznaczmy, że uniknięcie wszelkich traumatycznych przeżyć związanych z pobytem na fotelu dentystycznym ma bardzo duże znaczenie, gdyż bezpośrednio wpływa na stosunek Pacjentów okazywany wobec terapii mogących się odbywać w przyszłości.
Aby wyeliminować ból podczas przeprowadzanych przez nas czynności, zadbaliśmy o obecność nowoczesnego znieczulenia komputerowego, będącego obecnie jednym z najskuteczniejszych sposobów walki z dentofobią (lękiem przed dentystą). Urządzenie to jest wyposażone w mikroprocesor stale nadzorujący ciśnienie podawania substancji znieczulającej, przez co nie pojawia się wrażenie rozpierania tkanek czy odrętwienia twarzy. Wytwarza się również tzw. płaszcz anemizacyjny, dzięki któremu nawet moment iniekcji jest bezbolesny. Warto dodać kilka słów na temat aplikatora kojarzącego się swą budową z „różdżką” i nieprzywołującego na myśl tradycyjnych strzykawek. Po wyjściu z gabinetu stomatologicznego Pacjent może bez przeszkód jeść i pić.
Oczywiście nowatorskie znieczulenia nie są jedynym sposobem walki z bólem oraz stresem stosowanym w naszej klinice. U niektórych Pacjentów strach przed leczeniem stomatologicznym jest tak silny, że nie pozwala na przeprowadzenie jakichkolwiek czynności. Dlatego w naszych podwojach nie mogło narkozy (znieczulenia ogólnego). Wprowadza ona leczoną osobę w stan głębokiego snu, przez co zabiegi przebiegają w jej pełnej nieświadomości i zdają się trwać tylko kilka chwil! To zasadniczo bezpieczna metoda, powszechnie stosowana w szeroko pojętej medycynie, a nad jej wykonaniem czuwa anestezjolog.
Do dyspozycji Pacjentów pozostawiamy również sedację wziewną gazem rozweselającym, znakomicie sprawdzającą się przy leczeniu osób dotkniętych wspomnianą dentofobią lub dzieci. Specjalna mieszanina podtlenku azotu oraz tlenu wprowadza w stan odprężenia i eliminuje ewentualny stres, zachowując przy okazji pełne bezpieczeństwo. Wykorzystanie dobroczynnego środka sugerujemy również Pacjentom cierpiącym na padaczkę czy choroby serca, gdyż znacząco zmniejsza ryzyko ataku.
Jakie są zalety leczenia implantologicznego?
Podstawową korzyścią płynącą z leczenia implantologicznego jest jego bezkonkurencyjna skuteczność wynosząca aż 98%! To znakomity wynik, jednak zalety implantów nie kończą się wyłącznie na wspaniałej efektywności. Bardzo korzystna jest ich zdolność do integracji z otaczającymi tkankami. Dzięki temu obecny w jamie ustnej kościec jest odpowiednio obciążony, co zabiega jego stopniowemu zanikowi oraz idącymi wraz z nim postarzającymi zmarszczkami, obniżającymi estetykę twarzy.
Mocną stroną implantów jest przywrócenie naturalnej harmonii panującej w jamie ustnej. W przypadku luk w uzębieniu destabilizowane są siły działające na jego konkretne partie, przez co mamy do czynienia ze wzmożonym ścieraniem zębów, a czasami nawet ich łamaniem. Taki stan rzeczy jest także źródłem wad wymowy, ponieważ język traci właściwe podparcie i nie jest w stanie zapewnić poprawnej artykulacji, zamocowane na implantach odbudowy skutecznie rozwiązują ten problem.
Czymże byłoby życie bez możliwości cieszenia się smakiem ulubionych potraw? Na pewno straciłoby wiele ze swojego uroku. Braki zębowe utrudniają, a nieraz nawet uniemożliwiają spożywanie części produktów, przez co borykający się z nim Pacjenci z nich rezygnować. Implanty zębów doskonale odbudowują wszelkie luki, a brak części podniebiennej przy wykorzystujących je rekonstrukcjach sprawia, że w żaden sposób nie blokują smaku. Zaś osiągana za ich pośrednictwem stabilność sprawia, że wyzwania nie stanowią żadne artykuły żywnościowe, w tym orzechy lub twarde jabłka!
Poza czysto praktycznymi zaletami, rozwiązania implantologiczne cechują się bardzo wysoką estetyką, którą śmiało można porównywać do naturalnej. Jej osiągnięcie to zasługa zastosowanych przy produkcji rekonstrukcji protetycznych materiałów, odznaczających się bardzo wysoką jakością. Starają się one możliwie najlepiej imitować stałe zęby pod względem kształtu, koloru czy przezierności, czyli współczynnika odbijania światła. Poza tym cechują się także nieprzeciętną wytrzymałością, przez co użytkownicy prac opartych na implantach będą się nimi mogli cieszyć przez wiele lat!
Leczenie zębów w narkozie
Doświadczeni stomatolodzy Strefy Zęba
Podczas leczenia stomatologicznego prym wiodą umiejętności lekarza, chociaż nie da się zaprzeczyć, że nowoczesna technologia stanowi dla niego duże wsparcie. Nasi eksperci z powodzeniem posługują się innowacyjnym sprzętem, osiągając spektakularne efekty funkcjonalne oraz estetyczne. W Strefie Zęba terapią przy pomocy implantów zajmuje się lek. stom. Ewa Surman-Nowak posiadająca wieloletnie doświadczenie w rozwiązywaniu wszelakich problemów związanych z uzębieniem, zaś implantologia oraz protetyka są jej prawdziwą pasją. Oczywiście dr Ewa nie ogranicza się tylko do tych dwóch dziedzin i stara się nieustannie poszerzać swoje kompetencje poprzez uczestnictwo w licznych kursach lub szkoleniach.
Przyjazna atmosfera w Strefie Zęba
Każdy Pacjent podejmujący się leczenia stomatologicznego w Strefie Zęba może mieć pewność, że zostanie potraktowany całkowicie indywidualnie oraz kompleksowo. Jest to możliwe w dużej mierze dzięki multidyscyplinarnemu zespołowi reprezentującemu różne działy stomatologii. Nasi lekarze wyznają zasadę drużynowego charakteru pracy, a podczas kontaktów z Pacjentami są przepełnieni empatią oraz pogodą ducha, wprawiającymi w stan prawdziwego rozluźnienia. Gwarantujemy, że zostawiając dobro swojego uśmiechu w rękach naszych lekarzy, stawiasza na najlepszych!
Opinia naszej Pacjentki
Co możesz teraz zrobić?
Jeśli borykasz się z brakami zębowymi odbierającymi Ci radość z życia i utrudniającymi codzienne funkcjonowanie, podejmij się leczenia implantologicznego już dzisiaj! Nasi dentyści bez wątpienia dobiorą rozwiązanie w pełni odpowiadające Twoim potrzebom oraz oczekiwaniom. Na wizytę możesz się umówić, dzwoniąc pod numer 606 703 793 lub wypełniając formularz kontaktowy.
Poznaj najczęstsze pytania do zabiegów implantologicznych
Zobacz opinie naszych Pacjentów





































