Implanty zębów są małymi wszczepami umieszczanymi w tkankach kostnych szczęki lub żuchwy. Przypominają one nieco śrubki, a ich zadaniem jest zastąpienie korzeni utraconych zębów.
Kiedy przeprowadza się leczenie implantologiczne?
Implanty zębowe pozwalają na stabilne osadzenie prac protetycznych odbudowujących utracone zęby. Dzięki nim uzupełnienia zachowują się praktycznie tak samo, jak naturalne uzębienie, dlatego też stanowią obecnie najlepszą możliwą metodę walki z różnego rodzaju ubytkami
Implanty stomatologiczne pozwalają odbudować praktycznie każdy ubytek w uzębieniu. W przypadku pojedynczych stosuje się do tego korony protetyczne, przy kilkukrotnych specjalne mosty, a bezzębie zaś można zrekonstruować za pomocą protez.
Jak wygląda wszczepienie implantów?
Zabieg składa się z kilku etapów. Najpierw chirurg dezynfekuje jamę ustną, aby zapewnić sobie sterylne warunki pracy. Następnie dokładnie oznacza miejsce wszczepienia implantu, aby zachować jak największą precyzję. Po przygotowaniu pola zabiegowego ekspert wykonuje w tkankach miękkich niewielki otwór, przez który wprowadza implanty do tkanek kostnych.
(ul. Grota Roweckiego 51)
(ul. Zaręby 1A)
Czy implanty bolą po wszczepieniu?
Niewielki ból po zabiegu może się pojawić, jednakże są to rzadkie przypadki. Jeśli już jednak ma on miejsce, stomatolog przepisuje odpowiednie środki przeciwbólowe, które wyeliminują problem. Najczęstszą niedogodnością po implantacji jest odczuwany przez Pacjentów dyskomfort. Zauważmy jednak, że pojawia się on przeważnie przez kilka dni po wykonaniu zabiegu i w żaden sposób nie wpływa na jakość codziennego funkcjonowania.
Postępowanie po zabiegu implantacji
Przede wszystkim należy unikać dotykania miejsca wszczepienia implantu językiem lub palcami, aby nie doprowadzić do niepotrzebnych podrażnień. Przez kilka dni po implantacji warto również spożywać posiłki o pokojowej temperaturze, unikając słodkich napojów czy słonych przekąsek.
Jeśli podczas okresu gojenia pojawiłyby się jakieś niepokojące symptomy, np. krwawienia w okolicy wszczepionego implantu lub silny ból, należy jak najprędzej skontaktować się ze stomatologiem. Po przeprowadzeniu przeglądu jamy ustnej i ewentualnej diagnostyce określi on źródło problemu oraz dobierze środki zapobiegawcze.
Jak myć zęby po wszczepieniu implantów?
Podczas okresu gojenia implantów warto oczyszczać jamę ustną za pomocą szczoteczki o miękkim włosiu. Szczotkując zęby, należy unikać pola zabiegowego, aby nie naruszyć śruby gojącej lub tkanek miękkich. Dobrym rozwiązaniem będzie zastosowanie irygatorów, które wyrzucają strumień płynu pod ciśnieniem i delikatnie oczyszczają niedostępne dla szczoteczki miejsca jamy ustnej.
Co możesz teraz zrobić?
Leczenie implantologiczne w Strefie Zęba przeprowadzamy według najwyższych światowych standardów. Jeśli borykasz się z ubytkami w uzębieniu, które utrudniają Ci codzienne funkcjonowanie, z chęcią pomożemy rozwiązać problem. Możesz się z nami skontaktować, dzwoniąc pod numer 606 703 793 (ul. Zaręby 1A) lub 694 909 998 (ul. Grota Roweckiego 51) lub wypełniając formularz.