Leczenie zębów pod narkozą u dzieci

Leczenie zębów jest dla każdego dziecka przeżyciem, które nie zawsze wiąże się z pozytywnymi emocjami. Mali Pacjenci dużo bardziej się stresują, co przekłada się na rozwój traum rzutujących na przyszłe podejście do zagadnień związanych ze zdrowiem jamy ustnej oraz wizytami w gabinecie stomatologicznym. Znieczulenie ogólne to znakomity sposób, aby uniknąć tego typu problemów!
Czym jest znieczulenie ogólne?
Znieczulenie ogólne jest najskuteczniejszym sposobem walki z bólem i stresem, wykorzystywanym w szeroko pojętej medycynie. Rozwiązanie znalazło swoje miejsce również w stomatologii dziecięcej, gdyż jest używane przy pracy z małymi Pacjentami, którzy odczuwają bardzo poważny stres przed zabiegami dentystycznymi.
Znieczulenie ogólne wprowadza Pacjenta w głęboki sen lub stan ograniczenia świadomości za pomocą specjalnych środków anestetycznych. Tym sposobem leczona osoba jest nieświadoma przeprowadzanych czynności, a zabiegi zdają się trwać kilka sekund. Procedura cechuje się wyjątkowym bezpieczeństwem, gdyż jej realizację nadzoruje zespół anestezjologiczny.
Jakie korzyści przynosi leczenie zębów pod narkozą u dzieci?
- Brak traumatycznych przeżyć, które mogłyby zniechęcić małego Pacjenta do leczenia zębów w przyszłości;
- możliwość wykonania nawet kilku zabiegów stomatologicznych podczas jednej wizyty;
- całkowity brak bólu;
- bezpieczeństwo podczas procesu.
Jak przygotować dziecko do leczenia stomatologicznego w znieczuleniu ogólnym?
Dzień przed znieczuleniem ogólnym warto zadbać, aby dziecko zjadło lekki posiłek, który nie obciąży układu trawiennego. Sama procedura zaś powinna przebiegać na czczo, co zmniejszy prawdopodobieństwo wystąpienia ewentualnych nudności po narkozie. Zanim anestezjolog w ogóle zakwalifikuje małego Pacjenta do narkozy, przeprowadza dokładny wywiad medyczny oraz dokładną diagnostykę. W razie potrzeby zleca też dodatkowe badania, mające za zadanie wykluczyć ewentualne przeciwwskazania.
Jak postępować z dzieckiem po znieczuleniu ogólnym?
Przez pierwsze kilkanaście minut dziecko pozostaje pod ścisłym nadzorem anestezjologa. Bada on jego funkcje życiowe oraz odruchy i czeka z Pacjentem do pełnego wybudzenia. Przez następne 12 godzin od procedury sugerujemy obserwować malucha, aby sprawdzić, czy nie pojawiają się żadne niepokojące objawy. Pierwsze posiłki lub napoje są dopuszczalne po 3 godzinach, należy jednak ograniczyć je do lekkich dań i czystej wody mineralnej.
Umów się na wizytę!
Jeśli Twoje dziecko panicznie boi się dentysty, co uniemożliwia przeprowadzenie nawet najprostszych zabiegów, umów się na wizytę w Strefie Zęba! Leczenie zębów pod narkozą to znakomite rozwiązanie problemu, które wyróżnia się nieprzeciętnym bezpieczeństwem oraz skutecznością. Możesz zarezerwować konsultację, dzwoniąc pod numer 606 703 793 lub wypełniając formularz. Rejestratorki pomogą dobrać satysfakcjonujący termin!
Można rzec, że kamień nazębny jest nieodłączną częścią życia. Borykać się z nim może praktycznie każdy – zarówno osoby zaniedbujące codzienną higienę jamy ustnej, jak i Pacjenci niezwykle […]
Ząb zatrzymany to problem, który najczęściej dotyczy Pacjentów między 15. a 25. rokiem życia. Taki ząb nie osiąga płaszczyzny zgryzu, mimo że jest już odpowiednio rozwinięty. Dolegliwość […]
Protezy zębowe są najczęściej wykorzystywaną rekonstrukcją odbudowującą bezzębie lub poważne ubytki. Dzięki nim przywracana jest funkcjonalność oraz estetyka uśmiechu, a Pacjent może bez większych problemów spożywać większość produktów. […]
Zobacz opinie naszych Pacjentów






































