Wygląd uśmiechu nie zawsze satysfakcjonuje swoich posiadaczy, a powodem zazwyczaj jest nieodpowiedni kształt, kolor lub długość zębów. Eksperci zajmujący się stomatologią estetyczną długo poszukiwali rozwiązania, które pozwoli za jednym zamachem rozwiązać wszystkie wymienione problemy. Okazały się nim licówki, czyli cienkie „płatki” mocowane do widocznej części uzębienia oraz korygujące jego niedoskonałości. Dzięki nim czas wymagany do leczenia ulega minimalizacji, co zapewnia wyjątkowy komfort Pacjentowi.
Kiedy stosuje się licówki porcelanowe lub kompozytowe?
Licówki są stosowane do korekcji estetycznych niedoskonałości uzębienia. Za ich pomocą można skutecznie poprawić jego kolor, kształt czy długość, a ich zamocowanie zamyka się zazwyczaj w 2-3 wizytach. Oprócz tego „płatki” wykorzystywane są do zamykania diastem, czyli charakterystycznych przerw pomiędzy górnymi siekaczami. Na zęby można założyć zarówno pojedyncze licówki, jak i ich pełne zestawy, umożliwiające diametralną metamorfozę uśmiechu.
Mocowanie licówek na zębach
Licówki mocuje się do przedniej powierzchni oszlifowanego uzębienia za pomocą cementu dentystycznego, który zapewnia wyjątkową szczelność i chroni przed przenikaniem bakterii z jamy ustnej. Warto zauważyć, że licówki kompozytowe w pewnych sytuacjach nie wymagają wcześniejszego szlifowania szkliwa, a stomatolog po prostu nakłada kolejne warstwy żywicy na zęby oraz utwardza ją za pomocą światła emitowanego przez specjalną lampę. Zaznaczamy jednak, iż możliwość ta zostaje określona przez eksperta na podstawie wcześniejszej diagnostyki.
Licówki porcelanowe
Licówki porcelanowe reprezentują najwyższą jakość, która usatysfakcjonuje nawet najbardziej wymagających Pacjentów. Tworzone są przez technika dentystycznego na podstawie wcześniej pobranych wycisków uzębienia, przez co wykazują nieprzeciętną dbałość o szczegóły. Zastosowana do produkcji tego rodzaju licówek ceramika zapewnia im niezwykle naturalny wygląd, wiernie naśladujący tkanki stałego uzębienia pod każdym względem. Warta uwagi jest także trwałość rozwiązania oraz odporność na przebarwienia, pozwalająca Pacjentom na długie użytkowanie przy jednoczesnym zachowaniu pierwotnego wyglądu.
Licówki kompozytowe
Licówki kompozytowe stanowią mniej zaawansowaną formę swoich porcelanowych odpowiedników. Jak sama nazwa wskazuje, wykonywane są z nowoczesnych kompozytów bazujących na naturalnych żywicach. Cechują się zadowalającą wytrzymałością oraz bardzo dobrą estetyką, jednakże ich trwałość wymaga niestety okresowej wymiany. Duży atut tej odmiany licówek stanowi fakt, że w pewnych przypadkach ich zamocowanie nie będzie wymagało wcześniejszego przygotowania zębów pod postacią oszlifowania ich szkliwa.
Przeciwwskazania do założenia licówek
- Przed założeniem licówek stomatolog przeprowadza bardzo dokładną diagnostykę, która określi możliwości przeprowadzenia zabiegu. Do najczęstszych przeciwwskazań należą:
Wady ortodontyczne, zaburzające okluzję (punkt styku przeciwstawnych zębów) oraz rozkład sił w jamie ustnej, co mogłoby doprowadzić do uszkadzania licówek; - bruksizm, czyli patologiczne zgrzytanie zębami podczas snu lub w momentach skupienia. Przy tym rodzaju schorzenia licówki zaczęłyby się ścierać lub przedwcześnie pękać;
- brak zachowanej higieny jamy ustnej;
- zbyt krótkie naturalne korony zębów;
- szkodliwe przyzwyczajenia, takie jak obgryzanie paznokci lub długopisu, które mogłyby uszkodzić licówki.
Co możesz teraz zarobić?
Jeśli chcesz podarować sobie wymarzony uśmiech, umów się na wizytę w Strefie Zęba! Wysokiej jakości licówki porcelanowe lub kompozytowe niezwykle efektywnie poprawią wygląd uzębienia. Nasi eksperci wyróżniają się wyjątkowym zmysłem estetycznym oraz umiejętnościami, dzięki czemu ostateczne rezultaty leczenia zapewnią Ci pełną satysfakcję! Możesz się z nami skontaktować, dzwoniąc pod numer 606 703 793 (ul. Zaręby 1A) lub 694 909 998 (ul. Grota Roweckiego 51) lub wypełniając formularz.