Leczenie niepełnosprawnych w narkozie
Leczenie stomatologiczne osób niepełnosprawnych wymaga odpowiedniego przygotowania, a jego przebieg może powodować pewien dyskomfort. Aby uniknąć traumatycznych przeżyć podczas zabiegów, przygotowaliśmy dla Pacjentów niepełnosprawnych możliwość zastosowania znieczulenia ogólnego, czyli narkozy. Dzięki temu rozwiązaniu pobyt w gabinecie stomatologicznym nie powoduje żadnego stresu i zapewnia pełne bezpieczeństwo!
Jak wygląda leczenie osób niepełnosprawnych pod narkozą w Strefie Zęba?
Procedura praktycznie nie różni się niczym od standardowej. Najpierw dentysta przeprowadza wywiad medyczny oraz prosi Pacjenta o wypełnienie specjalnej ankiety. Potem przekazuje ją anestezjologowi, który analizuje uwarunkowania zdrowotne leczonej osoby oraz kwalifikuje ją do zastosowania narkozy. W razie potrzeby zleca dodatkowe badania, które mają za zadanie rozwiać wszelkie wątpliwości i zapewnić wysoki standard bezpieczeństwa.
W Strefie Zęba leczymy osoby niepełnosprawne w różnym stopniu oraz wieku. Za procedurę odpowiedzialny jest profesjonalny zespół anestezjologiczny. Dba on o najwyższe standardy bezpieczeństwa oraz jest obecny podczas całego postępowania, nadzorując stan Pacjenta.
Jakie ułatwienia dla osób niepełnosprawnych zapewnia Strefa Zęba?
Mamy świadomość, że istnieją różne stopnie niepełnosprawności i objawia się ona w odmienny sposób. Dla Pacjentów mających kłopoty z poruszaniem stworzyliśmy odpowiednie ułatwienia, np. brak przeszkody w poruszaniu się w postaci schodów czy szerokie wejścia do gabinetów.
W przypadku osób niepełnosprawnych bardzo prosimy o informację podczas umawiania wizyty. Zostanie ona zaplanowana w taki sposób, aby nie wystąpiły żadne nieprzyjemne komplikacje.
dlaczego warto podjąć się leczenia w znieczuleniu ogólnym?
Znieczulenie ogólne wprowadza Pacjenta w głęboki sen lub stan ograniczonej świadomości. Oznacza to, że nie odczuwa on bólu ani żadnych nieprzyjemnych odczuć w trakcie zabiegów, a cały proces zdaje się trwać zaledwie kilka chwil. Unikamy dzięki temu wszelkich traumatycznych przeżyć, które mogłyby pozostawić trwałą niechęć leczonej osoby do wizyt w gabinecie stomatologicznym. Narkoza to znakomite rozwiązanie dla osób borykających się z dentofobią, czyli panicznym lękiem przed dentystą.
Co robić przed zastosowaniem znieczulenia ogólnego?
Dzień przed znieczuleniem ogólnym warto spożywać lekkie posiłki, gdyż nie obciążą one układu trawiennego i zmniejszą ryzyko wystąpienia nieprzyjemnych nudności po narkozie (kilka godzin przed zabiegiem zaś Pacjent powinien całkowicie powstrzymać się od jedzenia). Poza krótkotrwałą zmianą diety leczona osoba nie musi stosować żadnych dodatkowych środków ostrożności, chociaż konieczne będzie zabranie ze sobą osoby towarzyszącej, aby nadzorowała powrót do domu.
Jak wygląda procedura pozabiegowa przy znieczuleniu ogólnym?
1. Najpierw anestezjolog sprawdza funkcje życiowe leczonej osoby oraz bada jej odruchy.
2. Anestezjolog obserwuje Pacjenta aż do jego pełnego wybudzenia.
3. Po przebudzeniu Pacjent może odczuwać chwilowe zawroty głowy lub nieznaczne nudności, dlatego też odczekuje kilka minut w bezruchu.
4. Do 12 godzin po znieczuleniu ogólnym Pacjent musi pozostać pod opieką innej osoby.
5. Przez 12 godzin po zakończeniu zabiegu Pacjent powinien powstrzymać się od prowadzenia samochodu oraz podejmowania decyzji mających konsekwencje prawne, np. zawieranie umów.
6. Spożycie pierwszych posiłków i napojów dopuszczalne jest 1 godziny po zakończeniu zabiegów w znieczuleniu ogólnym.
Umów się na wizytę!
Osoby niepełnosprawne zawsze mogą liczyć na pomoc w Strefie Zęba! Świadczy o tym ogromna liczba zadowolonych Pacjentów, którzy zaufali naszym stomatologom. Możliwość zastosowania znieczulenia ogólnego sprawi, że wszystkie zabieg przebiegną komfortowo oraz bez niemiłych doświadczeń. Jeśli chcesz umówić się na wizytę, zadzwoń pod numer 606 703 793 lub wypełniając formularz.