Usuwanie ósemek pod narkozą to zabieg, który najczęściej trzeba przeprowadzić w wyniku próchnicy. Czasem konieczny jest on ze względu także na niewłaściwe ułożenie tych zębów w łuku zębowym. Jaki jest koszt usunięcia ósemek pod narkozą? Jak wygląda ten zabieg i jakie są do niego wskazania? Odpowiadamy.
Co to jest narkoza?
Narkoza, określana też jako znieczulenie ogólne, to stan, w którym pacjent celowo traci świadomość i zapada w głęboki sen. Dzięki temu nie odczuwa on bólu i nie pamięta całego zabiegu. W stan narkozy wprowadzają specjalne leki anestetyczne.
Jak wygląda usuwanie zębów pod narkozą?
Aby przeprowadzić usuwanie zębów pod narkozą, na początku podaje się pacjentowi środek znieczulający. Zaraz potem traci on świadomość i nie odczuwa bólu podczas wykonywania wszystkich czynności medycznych. Ważne jest to, że podczas zabiegu cały czas obecny jest anestezjolog, który czuwa nad bezpieczeństwem pacjenta.
(ul. Grota Roweckiego 51)
(ul. Zaręby 1A)
Wskazania do usuwania ósemek pod narkozą
Kiedy wskazane jest usuwanie ósemek pod narkozą? Z pewnością będzie ono dobrym rozwiązaniem w przypadku alergii na leki wykorzystywane w ramach znieczulenia miejscowego. Zaleca się je także wtedy, gdy istnieje konieczność ekstrakcji wielu zębów naraz. Warto zdecydować się na narkozę również w przypadku dentofobii, a więc lęku przed zabiegami stomatologicznymi.
Przeciwwskazania do usuwania ósemek narkozą
Istnieje kilka głównych przeciwwskazań do usuwania ósemek pod narkozą znieczulenia ogólnego:
-nieustabilizowane schorzenia przewlekłe,
-ostre infekcje w obrębie układu oddechowego,
-alergia na środki wykorzystywane do narkozy,
-problemy z krzepnięciem krwi.
Zalecenia po i przed zabiegiem ekstrakcji ósemek pod narkozą
Należy pamiętać o tym, aby przed zabiegiem nie spożywać pokarmów stałych, a 3 godziny przed jego przeprowadzeniem nie pić żadnych płynów. Koniecznie trzeba również powiedzieć lekarzowi o wszystkich przyjmowanych lekach. Po jego wykonaniu należy zdecydować się z kolei na dietę półpłynną, ale tylko do końca dnia. Przez 2-3 dni może także utrzymywać się ból oraz obrzęk zapalny, wówczas warto zdecydować się na leki przeciwbólowe.
Skutki uboczne narkozy
Po wybudzeniu się pacjenci niekiedy obserwują u siebie:
-zawroty głowy,
-nudności,
-wymioty,
-ból gardła,
-kaszel,
-krwawienia dziąseł.
Warto jednak zaznaczyć, że dzieje się tak rzadko.
Ile trwa usuwanie zębów pod narkozą?
Czas trwania zabiegu usuwania ósemek pod narkozą zależy od wielu czynników. Ważne są tutaj z pewnością indywidualne uwarunkowania anatomiczne pacjenta. Równie istotne jest doświadczenie lekarza, który przeprowadza całą operację, a także techniki i narzędzia, jakie stosuje. Nie można zapomnieć o tym, że duże znaczenie ma liczba usuwanych ósemek (i, ewentualnie, jeszcze innych zębów).
Ile zarasta „dziura” po wyrwaniu ósemki?
W przypadku ósemek „dziura” po ekstrakcji zarasta dłużej niż w przypadku innych zębów. Cały proces trwa zwykle miesiąc lub dwa. Po tygodniu rana się zasklepia i można normalnie płukać usta, natomiast odbudowa tkanki kostnej trwa około 6 miesięcy.
Ile kosztuje usunięcie ósemek pod narkozą?
Sama ekstrakcja zęba kosztuje u nas od 700 zł do 1000,00 natomiast narkoza – 1350,00 zł.
Co możesz teraz zrobić?
Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o usuwaniu ósemek pod narkozą, przyjdź do Strefy Zęba, a chętnie odpowiemy na Twoje pytania. Na wizytę możesz się umówić, dzwoniąc pod numer 606 703 793 (ul. Zaręby 1A) lub 694 909 998 (ul. Grota Roweckiego 51) lub wypełniając formularz.